Cross

Vznik kapely Cross se datuje do osmdesátých let minulého století. Všichni naši členové mají hudební vzdělání. Tři navíc absolvovali studium na Státní konzervatoři v Plzni. Po celá ta léta hrajeme takřka v nezměněné sestavě.

Orientace hudebního stylu je nasměrována na společenské akce, plesy i taneční zábavy. Repertoár naší kapely je založen na písních tuzemské popové scény z historie i současnosti, ale také na světových hitech. Ovládáme i repertoár v lidovém tónu či swingové melodie.

Ozdobou historie naší kapely jsou zahraniční angažmá v Itálii, Německu, Švýcarsku a Španělsku.

Na našich vystoupeních s námi často vystupují i naši pravidelní hosté Martin Maxa a Stanislav Hložek, aby zazpívali své nejznámější písně za doprovodu naší kapely.

Členové kapely CROSS:

Miroslav Lukeš

Absolvent konzervatoře (Plzeň, KJD Praha), obor klarinet. Učitel ZUŠ Strakonice (zobc. flétna, klarinet, saxofon, taneční orchestr L Band). Od raného mládí člen mnoha kapel různých žánrů, od dechového orchestru a dudácké muziky LŠU, přes Ústřední hudbu AČR, až po současnost. S těmito, nejen českými, soubory účinkuje po celé Evropě, ale i v USA. Hlavními nástroji jsou klarinet, saxofon a baskytara. Věnuje se také studiové práci a organizování hudebních akcí.

Charlie Blažek

Absolvent Státní konzervatoře. Jako studiový kytarista, aranžér, producent či hudební režisér, se podílel na více než 200 albech. Jde o alba z oblasti popu, jazzu, muzikálu i vážné hudby (např. alba K.Gotta, H.Vondráčkové, K.Černocha, P.Janů atd.). Kromě účinkování v kapele Cross, působí v Charlie Band, který v současnosti doprovází na koncertech především Helenu Vondráčkovou. Je též členem Ochranného svazu autorského.